kamienie
Jesteś tutaj: > Oferta

Pielęgnacja stóp

Zadbane stopy są wizytówką każdego z nas. O pielęgnacji stóp należy pamiętać nie tylko latem, kiedy chętnie zakładasz odkryte buty, ale przez cały rok, ponieważ zapewni im to ładny, zdrowy wygląd, a Tobie – lepsze samopoczucie. W naszym salonie także oferujemy profesjonalną pomoc podologa.

Pedicure SPA jest specjalistycznym zabiegiem kojąco-relaksującym. Charakteryzuje się wzbogaconą pielęgnacją stóp. Obejmuje usunięcie zrogowaceń i zgrubień, modelowanie paznokci oraz głębokie nawilżanie i masaż. Odnawia i regeneruje, przywracając jednocześnie ulgę obolałym stopom. Pozwala zachować młodość stóp.

Pedicure tradycyjny

Pedicure tradycyjny to pielęgnacja zarówno skóry, jak i paznokci u stóp. Polega na skróceniu i opiłowaniu paznokci, a także usunięciu zrogowaciałego naskórka. Zabieg jest zakończony peelingiem z masażem. Oferowany przez nas pedicure tradycyjny to nie tylko zabieg pielęgnacyjny i estetyczny, ale również leczniczy – pozwala usunąć modzele czy nagniotki.

Dbaj o swoje stopy przez cały rok, umawiając się regularnie na pedicure tradycyjny. Skóra i paznokcie także zasługują na troskliwą pielęgnację.

Klamra na wrastające paznokcie

W naszym salonie oferujemy również specjalistyczną pielęgnację stóp ukierunkowaną na zwalczanie konkretnych problemów estetycznych i zdrowotnych. Jednym z tych najczęściej spotykanych są wrastające paznokcie, a metodą ich usuwania klamra na wrastające paznokcie. Przypadłość zazwyczaj dotyka dużego palca stopy i może wynikać np. z częstego noszenia butów z wąskim czubkiem. Najczęściej jednak wrastający paznokieć to skutek nieodpowiedniej pielęgnacji, a dokładniej – nieprawidłowego skracania paznokci u stóp.

Wrastający paznokieć jest niestety dokuczliwą dolegliwością. Nieprawidłowo rosnąca płytka powoduje nie tylko nieestetyczne zaczerwienienie i opuchnięcie, ale także ból. Jeśli nie zajmiemy się problemem, może on być na tyle dotkliwy, że będzie utrudniał chodzenie, a w okolicach paznokcia może się rozwinąć poważny stan zapalny.

W naszym gabinecie wykonujemy tamponady oraz zakładamy specjalne klamry na wrastające paznokcie, które pozwolą przywrócić płytce prawidłowy kształt. Tamponady można stosować, w początkowych etapach nieprawidłowego wzrostu. Te niewielkie opatrunki zawierające środek dezynfekujący mają za zadanie odseparować płytkę od otaczających miękkich tkanek i zapobiec jej dalszemu wrastaniu.

Jeśli na zastosowanie tamponady jest już za późno, a nieprawidłowy wzrost płytki bardziej zaawansowany, stosujemy klamry na wrastające paznokcie. Metoda ta pozwala na bezbolesne i skuteczne skorygowanie płytki paznokciowej. Po założeniu klamry na wrastające paznokcie ulga w bólu jest w zasadzie natychmiastowa. Zaletą klamry korekcyjnej jest również to, że można ją stosować nawet wtedy, gdy nieprawidłowy wzrost jest już w zaawansowanym stadium.

Nasz gabinet kosmetyczny w Poznaniu oferuje również inne zabiegi pielęgnacyjne na twarz i ciało. Polecamy zwłaszcza przedłużanie paznokci oraz manicure biologiczny. Zadbane dłonie oraz stopy to wizytówka każdej kobiety.

stopy

Copyright Salon kosmetyczny Salon Libra | Kosmetyczka Poznań (Piątkowo).
All rights reserved.

Projekt i realizacja: Internet-media.pl