Depilacja to zabieg kosmetyczny, dzięki któremu możliwe jest pozbycie się owłosienia z dowolnej części ciała. W Salonie Urody Libra stosujemy różnego rodzaju woski, dzięki którym zabiegi są szybkie i efektywne.

Zalety depilacji woskiem

Usuwanie niechcianego owłosienia za pomocą wosku nie bez przyczyny cieszy się tak dużą popularnością, mimo że nie zawsze jest metodą bezbolesną. Dlaczego jest tak lubiana? Odpowiedź jest prosta – dzięki usuwaniu włosków razem z cebulkami uzyskujemy natychmiastowy efekt aksamitnej gładkości, który utrzymuje się znacznie dłużej niż po goleniu – w zależności od indywidualnych uwarunkowań możemy cieszyć się gładką skórą od 3 do 4 tygodni.

Jakie jeszcze zalety ma depilacja woskiem?

  • Można ją wykonywać na każdej partii ciała – różnymi rodzajami wosku skutecznie i bezpiecznie wydepilujemy nogi, pachy, bikini, twarz.
  • Regularnie wykonywana osłabia włoski, dzięki czemu nawet te, które odrastają są mniej widoczne i delikatniejsze w dotyku.
  • To doskonała metoda dla zabieganych – wykonywana w gabinecie kosmetycznym pozwala na bardzo szybkie pozbycie się włosków nawet z większych partii ciała.

Pamiętaj, żeby nie planować depilacji woskiem tuż przed wyjazdem czy wielkim wyjściem. W takich sytuacjach najlepiej umówić się na zabieg klika dni wcześniej. Wtedy mamy pewność, że występujące po depilacji zaczerwienienie skóry, będzie miało czas by całkowicie zniknąć.

Depilacja bezpaskowa

To innowacyjna metoda depilacji woskiem, z której możesz skorzystać w Salonie Libra. Została stworzona specjalnie po to, by depilować niewielkie i delikatne obszary, ale z dość mocnymi włoskami – przede wszystkim okolice bikini i pachy. W depilacji bezpaskowej używa się tzw. woski twarde, które działają nieco inaczej niż miękkie, stosowane w metodzie paskowej.

Czym różni się metoda bezpaskowa od popularnej depilacji woskiem na paskach? Miękki, bardzo lepki wosk stosowany na paskach przylepia się nie tylko do włosków, ale również do skóry. Dzięki temu można bardzo szybko i dokładnie wydepilować większe powierzchnie skóry, a dodatkowo wraz z woskiem pozbywamy się wierzchnich, martwych warstw naskórka, co potęguje efekt aksamitnej skóry – w tym wypadku wosk działa podobnie jak peeling.

Używany w depilacji bezpaskowej wosk twardy działa inaczej – przykleja się wyłącznie do włosków, nie do skóry, co sprawia, że większość osób odczuwa depilację jako bardziej komfortową. Co więcej, dość wysoka temperatura nakładania wosku twardego sprawia, że skóra wokół mieszków mocniej się rozszerza, ułatwiając skuteczne usunięcie niechcianych włosków z delikatnych obszarów ciała.

Maksimum gładkości, minimum podrażnień!

Mimo że wosk można stosować również w domowym zaciszu, zdecydowanie lepiej oddać się w ręce profesjonalistek z naszego salonu. Depilacja wykonywana przez kosmetyczkę to zdecydowanie mniejsze ryzyko poważniejszych podrażnień, większe bezpieczeństwo zabiegu oraz… mniejszy stres! Zabieg wykonany przez specjalistkę zapewnia także większą dokładność, a tym samym – wyjątkową gładkość. Wbrew pozorom wizyta w gabinecie to także oszczędność czasu – z nami depilacja woskiem przebiega ekspresowo!